Çözümlerimiz

Kurumsal

BRC Test & otomasyon Sistemleri

KALİTE POLİTİKASI
Yayın Tarihi : 05.06.2013
Rev. Tarihi : 04.01.2018
Rev. No : 01
Sayfa No : 1/1

BRC Test & Otomasyon; müşterileri talepleri ve yürürlükteki mevzuat şartları doğrultusunda, OTOMASYON SİSTEMLERİ ve TEST MAKİNALARININ TASARIMI, ÜRETİMİ,MONTAJI ve SATIŞI kapsamı dahilinde;

İlgili taraf (İç/Dış Bağlam) ihtiyaç ve beklentilerini ve Müşteri memnuniyetini esas alarak değişen talepleri zamanında tespit etmek, taleplere hızlı yanıt vermek, zamanında projeleri gerçekleştirip teslim etmek, kaliteli ürün/hizmet ve rekabet edilebilir fiyat sunmak, bilgi ve teknik destek olarak en iyi hizmeti sunmak.

Müşteri tatminini sürekli kılabilmek adına yüksek teknolojiyi takip etmek ve etkin kullanmak,

Kaliteden tüm personelin sorumlu olması anlayışını benimsemek ve bu nedenle tüm personele kalite bilincini yerleştirmek, bilgi ve becerilerini geliştirecek eğitimleri sağlamak, uyuma ve yaratıcılığa teşvik etmek,

Çevreye saygısıyla, kullanıcısına güven vermesiyle makine sektöründe örnek ve lider firma pozisyonuna gelmek,

Personelin mutluluğunu ve motivasyonunu sağlamak,

Sistemde tanımlanan süreçlerin performans göstergelerine dayalı ölçülebilir, Kalite Hedeflerinin değerlendirilmesi yoluyla sistemin sürekli iyileştirilmesi anlayışını benimsemek,

Ulusal ve uluslararası standartlara uymak,

kalite politikamızdır.

Bu doğrultuda BRC TEST VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ
olarak Kalite Hedeflerimizi belirleyeceğimizi, hedeflerimizi sürekli gözden geçireceğimizi ve bu politikamızı tüm çalışanlarımız arasında yaygınlaştıracağımızı taahhüt ederiz.

Çözümlerimiz

Çözümlerimiz

Size Özel Tasarlıyoruz

img
img

   Otomatik Montaj Sistemleri

   Çok fazla işçilik gerektiren, hızlandırılmak istenen ya da kalite problemleri olan manuel montaj proseslerinin otomatikleştirilmesini sağlayan tamamen ihtiyaca özel çözümler sunarız.

   ►Döner Tablalı Montaj Sistemleri
   ►Lineer Montaj Sistemleri
   ►Kartezyen/Robotik Yüklemeli Montaj İstasyonları
   ►Yarı/Tam Otomatik Montaj İstasyonları

    Robotik Uygulamalar

    Otomasyon seviyesi artırılmak istenen proseslerde en uygun robot konfigürasyonunu seçerek optimum sonuçlar sunarız.

     Proses Entegrasyonu

     Montaj sürecinin başından sonuna kadar ürünün tabi olduğu tüm prosesleri otomasyon çözümünün içine entegre ederek yüksek verimli ve etkin çözümler sunarız.

     ►Test
     ►Markalama
     ►Diş Çekme
     ►Ovalama
     ►Vidalama
     ►Dozajlama
     ►....

      İzlenebilirlik Uygulamaları

      Endüstri 4.0’a entegrasyonun için kritik konulardan birisi de izlenebilirliktir. Ürünlerin montaj hattında izlediği rotanın takibi, montaj ve test istasyonlarında yapılan işlemlerin kayıt altına alınması, bu verilerin işlenmesi işletme verimliliği için kritik bir konudur. Bu amaçla otomasyon sürecinin içinde ürünün izlediği rotayı takip edip, ürünün üretim döngüsündeki hikayesini kayıt altına alabilecek yazılım çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

        Otomatik Test Sistemleri

        Tamamen ihtiyaca yönelik tasarlanıp imal edilen, üretim hattına entegre, hat kenarı veya laboratuvar ortamında kullanıma uygun tasarlanabilen test sistemi çözümleri sunmaktayız.

        Elektriksel Fonksiyon Test Sistemleri: Elektrikle çalışan mamul ve yarı mamul formundaki ürünler için ürünün ürettiği her çeşit elektriksel sinyalin ölçüm ve analizinin yanısıra CE standartları için gerekli elektriksel güvenlik testlerini gerçekleştirecek hat üstü ya da müstakil test düzeneklerdir.

        Sızdırmazlık/Debi Test Sistemleri: Ürünün hava ve su sızdırmazlığının kontrol edilmesini sağlayacak şekilde özel tasarlanan, amaca yönelik sensörlerle desteklenen mekanik, pnömatik düzeneklerdir.

        Görsel Özellik Test Sistemleri: Ürünün şekli, formu, rengi, varlığı, yüzeyi, vb. görsel özelliklerini görüntü işleme donanım ve yazılım elemanları ile test eden düzeneklerdir.

        Ölçüsel Özellik Test Sistemleri: Ürün boyutları, parçalar arası mesafeler, hizalama gibi ölçüsel özellik testlerini gerçekleştiren düzeneklerdir.

         Robotik Test Uygulamaları

         Üretim hatlarında test proseslerinin işçilik maliyetlerini düşürmek ve/veya etkinliğini artırmak için ihtiyaç duyulabilecek robotik entegrasyonlar ile ilgili anahtar teslimi çözümler sunmaktayız. Bu anlamda ürünlerin test sistemlerine yüklenmesi, boşaltılması, taşınması, döndürülmesi, vb. işlemleri robot desteğiyle yapabilecek kurgularımızla katma değerli çözümler üretiyoruz.

          Elektronik Kart Test Sistemleri

          Elektronik kart testi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübemiz, nitelikli kadromuz ve çözüm ortaklarımız sayesinde müşterilerimizin farklı modellerdeki kart testi ihtiyaçlarına cevap verebilecek standart platformlarımızın yanısıra ihtiyaca özgü uygulamalar yapmaktayız.

          In Circuit Test ve Fonksiyonel Test sistemlerimizi gelişen teknolojiye cevap verecek şekilde konfigüre ederek müşterilerimizin güncel ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Her 2 tip sistemde de test sonuçları kayıt altına alınarak ürün izlenebilirliği

          In Circuit Test Sistemleri ile dizgisi tamamlanan kart üzerindeki aktif ve pasif komponentlere yönelik aşağıdaki kontroller gerçekleştirilir.
          ►Komponent Değeri
          ►Komponent Yönü
          ►Komponent varlık/yokluk kontrolü
          ►Kısadevre/Açıkdevre kontrolü

          Fonksiyonel Test Sistemleri, kartın fonksiyonel özelliklerine göre karta enerji uygulayarak aşağıdaki kontroller gerçekleştirilebilir.
          ►Akım, gerilim, güç ölçümleri
          ►Genlik, Ortalama gerilim, frekans, duty cycle, THD ölçümleri gibi sinyal analizleri
          ►Led Rengi ve parlaklığının kontrolü
          ►Pot, trimpot ve buton gibi mekanik komponent manipülasyonları
          ►Display görsel kontrolleri
          ►Muhtelif I/O kontrolleri

           Test Fikstürü

           Daha önce yatırımı gerçekleşmiş test sistemlerinde farklı ürünleri test etmek için gerekebilecek özel tasarım mekanik test fikstürleri, aparatlar, vb. gereçler özenle tasarlanıp üretilmektedir.

            Raporlama, Test ve İzlenebilirlik Yazılımları

            Endüstri 4.0’a entegrasyonun için kritik konulardan birisi de izlenebilirliktir. Ürünlerin montaj hattında izlediği rotanın takibi, montaj ve test istasyonlarında yapılan işlemlerin kayıt altına alınması, bu verilerin işlenmesi işletme verimliliği için kritik bir konudur. Sunduğumuz test sistemlerinde test sonuçlarını lokal ya da uzak veritabanına yazılması, ürünlerin barkod bazında takibi ve sonuçların raporlanması gibi ihtiyaçlarınızı test sistemlerine entegre edebiliyoruz.    

            Uygulamalarımızdan yararlanmak için hemen iletişime geçebilirsiniz

            Çözüm Ortaklarımız

            Çözüm Ortaklarımız

            REFERANSLAR
            Hemen
            iletişime
            geçin

            İletişim

            Telefon:+90 212 320 59 45
            GSM:+90 533 247 23 83
            Faks:+90 212 320 59 45
            E-Posta:info@brctest.com

            Giyim Sanatkarları Sanayi Sitesi 4. Ada, A Blok K:3 No:304,34490, Ziyagökalp Mh. Başakşehir / İSTANBUL

            Hemen Ulaşın